Brigdertonowie – miłość z innej epoki

“Bridgertonowie” to seria romansów historycznych amerykańskiej pisarki Julii Quinn, których popularność na całym świecie sprawiła, że na podstawie książek powstał serial, który miał premierę 25 grudnia 2020 roku. 

Romanse historyczne

Seria składa się z kilku tomów. Pierwsza książka o tytule “Mój książę” opowiada historię Daphne Bridgerton i księcia Simona Hastingsa, którzy zawierają układ korzystny dla obu stron. Druga część pt.: “Ktoś mnie pokochał” to opowieść o wicehrabim Anthonym Bridgertonie i Kate Sheffield. Najbardziej zatwardziały kawaler Londynu postanawia się ożenić, a kobieta postanawia przeszkodzić mu w poślubieniu jej siostry, bo uważa go za złego człowieka. Trzeci tom ma tytuł “Propozycja małżeństwa”. To historia księcia Benedicta Bridgertona i Sophie Beckett, która przez macochę został zdegradowana do roli służącej mimo, że urodziła się jako córka hrabiego. Czwarta książka nosi tytuł “Miłosne tajemnice”. Opowiada historię Penelopy Featherington i Colina Bridgertona. Ona jest nim zauroczona od dawna, on ma dość pozycji lekkoducha. Co wyniknie z ich relacji? Piąty tom to “Oświadczyny’. To opowieść o Eloise Bridgerton i Sir Phillipie Crane, którzy mają się pobrać mimo, że się wcześniej na oczy nie widzieli. Tom szósty to “Grzesznik nawrócony” Opowiada historię Michaela Stirlinga i Francesci Bridgerton. Znają się od dawna. Ich historia jest długa i od lat są przyjaciółmi. Jednak on kocha ją nie tylko jako przyjaciel… W Polsce jak do tej pory ukazały się jeszcze “Magia pocałunku” i “Ślubny skandal” 

Autorka 

Julia Quinn, autorka serii, ma na koncie kilkadziesiąt książek. Pisze książki z gatunku powieści historycznych, obyczajowych i romansów. Z zawodu jest lekarką, a z powołania pisarką. Jej książki charakteryzują się żywymi dialogami i silnymi, charakternymi bohaterkami, walczącymi o swoje niezależnie od epoki, w której przyszło im żyć

Serial na podstawie powieści

Na podstawie bestsellerowej powieści w 2020 roku powstał serial o tym samym tytule. Główne role zagrali m.in. Phoebe Dynevor, Rege-Jean Page oraz Jonathan Bailey.