bridgertonowie książka

Bridgertonowie to jedna z najpopularniejszych amerykańskich serii o tematyce romansów historycznych romantycznych, których autorką jest popularna dziś Julia Quinn. Początki serii sięgają roku 2000, wówczas bowiem na rynku ukazała się pierwsza powieść z serii nosząca tytuł “Książę i ja”. Na amerykańskim rynku wydawniczym książka ukazała się dzięki wydawcy Avon. Z miejsca spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony czytelniczek. Nie obyło się jednak bez interwencji ze strony krytyków, którzy nie popierali kontrowersyjnych scen seksu zawartych w książce Julii Quinn. Trzeba jednak przyznać, że Bridgertonowie książka (tanio kupisz tutaj) wywołała spore zamieszanie na literackim rynku, a o to przecież między innymi chodziło.

9 tomów popularnej serii

“Książę i ja” to nie jedyna część popularnej serii. Również kolejne cieszyły się dużym uznaniem. W tym samym roku ukazała się druga książka o tytule “Wicehrabia, który mnie kochał”. Rok później doczekaliśmy się tytułu “Oferta od dżentelmena”, a następnie “Romans z panem Bridgertonem” wydanej w 2002 roku. Kolejne trzy książki ukazywały się co roku, kolejno w 2003, 2004, 2005 oraz 2006 roku, były to: “Do Sir Phillipa, Z miłością”, “Kiedy był niegodziwy”, “To w jego pocałunku”, a także “W drodze na ślub”. Od roku 2006 nastąpiła dłuższa przerwa w serii, podczas której autorka szukała inspiracji do zwieńczenia całej historii. Nastąpiło to w 2013 roku – 7 lat po premierze poprzedniego tomu. Najnowszy nosił tytuł “Bridgertonowie: Szczęśliwie i długo”.

Ekranizacja równie popularna jak książki?

Historia bohaterów książki Bridgertonowie nie zakończyła się jednak na stronach powieści. W 2020 roku na popularnej platformie streamingowej Netflix opublikowany został pierwszy odcinek serialu, którego reżyserem został sam Tom Verica. Dotychczas amerykańscy widzowie doczekali się trzech sezonów serialu. W obsadzie możemy zobaczyć nazwiska, takie jak: Phoebe Dynevor, Rege-Jean Page, Nicola Coughlan, Jonathan Bailey, Harriet Cains czy Bessie Carter. Co ciekawe, serial zdobył nagrodę Emmy.