Bridgertonowie – historia rodu

Popularność na całym świecie sprawiła, że seria romansów historycznych pt.: “Bridgertonowie” amerykańskiej pisarki Julii Quinn została zekranizowana. 25 grudnia 2020 roku miała miejsce premiera serialu o tym samym tytule. Seria składa się z 9 tomów, a w każdym z nich opisany jest związek jednej z par. Do tego poruszane są kwestie dotyczące całego rodu Bridgertonów. 

Bridgertonowie książka o czym opowiada?

Seria Bridgertonowie składa się z 9 książek. W każdym z nich autorka Julia Quinn opisuje miłosną historię konkretnej pary. Poznajemy historię układu księcia Simona Hastingsa oraz Daphne Bridgerton, relację wicehrabiego Anthony’ego Bridgertona z Kate Sheffield, która nie chce dopuścić do jego ślubu z własną siostrą. Czy historia rodem z bajki o Kopciuszku z udziałem Sophie Beckett i Benedictwa Bridgertona będzie miała szczęśliwe zakończenie? Czy sekretne życie Penelopy Featherington pozbawi ją szansy na szczęście u boku Colina Bridgertona? Czy Philip Crane zrobi dobre wrażenie na Eloise Bridgerton i kobieta przyjmie jego oświadczyny? Czy Michael Stirling będzie w stanie wygrać walkę o serce Francesci Bridgerton? Jakie sekrety kryje pamiętnik St. Clairów? Czy wybranka Gregory’ego Bridgertona odda mu swoje serce? Jak potoczą się miłosne historie rodziny Bridgertonów? Czy wszystkie związki przetrwają, a ich członkowie będą żyć długo i szczęśliwie?

Tytuły tomów

Tytuły książek to kolejno: “Mój książę”, “Ktoś mnie pokochał”, “Propozycja małżeństwa”, “Miłosne tajemnice”, “Oświadczyny”, “Grzesznik nawrócony”, “Magia pocałunku”, “Ślubny skandal” oraz niewydany po polsku “The Bridgertons: Happily Ever After”, co można przetłumaczyć jako: “Bridgertonowie: I żyli długo i szczęśliwie”.

Julia Quinn

Julia Quinn to amerykańska lekarka, która postanowiła zostać pisarką. W trakcie trwania swojej kariery wydała kilkadziesiąt książek, w tym 9 o rodzinie Bridgertonów. Jej bohaterki mają charakter, który często kłóci się z czasami, w których żyją. Niezależnie od epoki potrafią walczyć o swoje szczęście i o swoją rodzinę, często stawiając wszystko na jedną kartę.